Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Poniedziałek, 30 marca 2015
Narzędzia osobiste
Sekcje

Wszystkie firmy w Internecie

Ruszyła Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

W internetowym serwisie CEIDG przedsiębiorcy mogą rejestrować działalność, zmieniać dane i sprawdzić każdą małą firmę w Polsce. To długo zapowiadany przełom w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Dla osób rejestrujących działalność CEIDG to elektroniczna wersja „jednego okienka”, która w odróżnieniu od poprzedniego projektu ma rzeczywiście przyspieszyć i ułatwić załatwienie sprawy. Dane z jednego formularza będą automatycznie przekazywane do odpowiednich urzędów, np. GUS-i ZUS-u. Poprzez CEIDG przedsiębiorcy (także ci, którzy rejestrowali się wcześniej) uzyskają możliwość zmiany danych bez konieczności wizyty w urzędzie, np. rejestracji nowego miejsca prowadzenia firmy, zawieszenia i wznowienia działalności.

W serwisie będzie można ponadto uzyskać za darmo informacje o każdej firmie rejestrowanej dotychczas w gminie – właścicielu, adresach, numerach NIP, REGON, PKD, uprawnieniach. Wszystkie funkcjonalności zostaną udostępnione po okresie przejściowym, który trwa do 1 stycznia 2012 r. W tym czasie gminy mają zakończyć przekazywanie do centralnego systemu elektronicznego danych o osobach prowadzących działalność gospodarczą.

Na portalu CEIDG można znaleźć także materiały informacyjne i linki przydatne przedsiębiorcom, np. dotyczące działalności gospodarczej w krajach Unii.

Serwis jest dostępny pod adresem www.ceidg.gov.pl.

Polecamy:
Oceń:
0

Komentarze do artykułu: 1

Gość IP:83.8.*.*, 21.06.2012:
Wójt Gminy Manowo zarejestrował moją firmę w centralnej ewidencji podając moją datę rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej jako ostatnią datę wpisu w gminnej ewidencji co znacznie utrudnia, wręcz uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie działalności tak w zawieraniu umów jak i w czasie kontroli przez państwowe organy kontrolne (nikt nie może zrozumieć, jak można klilka lat wcześniej zgłosić rozpoczęcie dzialaności do wojewodzkich inspekcji skoro dzialalność jest później rozpoczęta, partnerzy zaś twierdzą, że w takim razie coś się z firmą dzieje i jest nierzetelna, odmawiają dostaw itp). Zgłoszony wniosek do wójta o sporostowanie wpisu prawdopodobnie został wysłany do Min. Gospodarki jednak poprawy nieprawdziwych danych nie ma. To jest skandal. Przedsiębiorca z Gminy Manowo.
Liczba komentarzy: 1
Eptimo - nowy ...
tgolebiowski
Eptimo - nowy ...
IV Zlot Motocyklow...
dgutkowska_crn
IV Zlot Motocyklowy ...
Samsung Knox ...
dgutkowska_crn
Samsung Knox ...
Spotkanie partneró...
dgutkowska_crn
Spotkanie partnerów ...
WIG20 -0.14 WIG-INFO -0.05 WIG-TELKOM -0.31
$ USD 3.79 EUR 4.10 F CHF 3.92