Kontrakt na budowę, wdrożenie i utrzymanie systemu e-Podatki to jedno z największych przedsięwzięć w administracji publicznej. Został zawarty w lutym 2013 r. Teraz potwierdzono, że umowa będzie nadal realizowana. Wynagrodzenie spółki z tego tytułu wyniesie maksymalnie 230,4 mln zł. 

Zgodnie z aneksem będzie realizowane wdrożenie architektury pośredniej TA4, co według umowy było uzależnione od potwierdzenia przez resort. Doprecyzowano harmonogram realizacji umowy, zmieniając w związku z tym harmonogram płatności. Będą przeprowadzane m.in. odbiory części produktów (transze) nie będące etapami, co ma zwiększyć płynność finansową związaną z realizacją kontraktu. System e-Podatki ma umożliwić załatwienie spraw podatkowych przez Internet, w tym idywidualne rozliczenia różnych podaktów, oraz wymianę informacji. Ma być w pełni gotowy do 2021 r. Współpraca spółki z resortem nie zawsze przebiegała gładko – w zeszłym roku ministerstwo naliczyło Sygnity karę, zarzucając opóźnienia. Dalsza realizacja e-Podatków może poprawić bilans spółki, który po 3 kwartałach roku obrotowego (październik 2014 r. – czerwiec 2015 r.) nie wygląda najlepiej – zysk netto spółki spadł o połowę, a przychody – o 11 proc. rok do roku. Słabe wyniki zarząd wyjaśniał m.in. przesunięciem realizacji dużych kontraktów na rynku publicznym.

Sygnity podpisało ostatnio także umowę z NBP. Spółka za maksymalnie 26,7 mln zł zajmie się serwisem i innymi usługami dla podsystemów Zintegrowanego Systemu Księgowego NBP. Kontrakt przedłuża o kolejne 3 lata umowę zawartą w 2009 r.