Przychody Merlina w ub.r. wyniosły 116,7 mln zł. Dla porównania w 2013 r. w segmencie e-commerce Czerwona Torebka miała 72 mln zł przychodów i 15,1 mln zł straty, ale bilans nie obejmuje całego roku kalendarzowego działalności Merlina (został przejęty w maju 2013 r.).

Zarząd Czerwonej Torebki zapewnia, że rynek sklepów wielobranżowych, do których zalicza się Merlin, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się i obiecujących biznesowo. Według danych spółki Merlin.pl ma ponad 3 mln zarejestrowanych klientów i przeprowadza ponad 100 tys. transakcji miesięcznie. Zarząd liczy, że dzięki przejęciu e-sklepu grupa zajmie w długim terminie znaczącą pozycję na rynku e-commerce.

W styczniu br. prezesem zarządu Merlin.pl został Tomasz Kowalski, zastępując Ireneusza Kazimierczyka. Ogłoszono nową strategię. Jako priorytety wskazano rozwój logistyki, sieci punktów odbioru i inwestycje w m-commerce. Nowy Magazyn w Łubnej pod Warszawą ma umożliwić wysyłanie o 30 proc. więcej paczek niż w ub.r. W planach jest także poszerzanie asortymentu – obecnie Merlin.pl ma ok. 500 tys. produktów w 13 kategoriach, wśród nich jest elektronika.