Tytuł „Central & Eastern Europe Consumer Tech Distributor of the Year” ABC Data uzyskała głosami resellerów i producentów w plebiscycie „EMEA Channel Academy: 2018 Awards”, organizowanego w ramach konferencji Distree EMEA w Monako (6-9 lutego br.). Doroczne wydarzenie gromadzi szefów i dyrektorów firm producenckich, dystrybucyjnych i detalicznych z całego regionu. W tym roku wzięło w nim udział ponad 250 dyrektorów z dystrybucji i retailu.

W tej edycji plebiscytu zmianie uległa procedura głosowania. W poprzednich latach tworzone były – we współpracy z ekspertami rynkowymi z danego regionu – krótkie listy kandydatów do tytułu w poszczególnych kategoriach. W tym roku respondenci dostali wolną rękę i mogli wskazać dowolnego dystrybutora, z którym najlepiej im się współpracuje.

– Jedną z najważniejszych rzeczy w biznesie jest zostać docenionym przez klientów i partnerów – komentuje Ilona Weiss, prezes ABC Daty.

Za działalność prowadzoną w innych częściach regionu EMEA wyróżniono: ALSO, CMS Distribution, Exertis, Ingram Micro, Merlion i Tech Datę.

CRN Polska był patronem medialnym konferencji Distree EMEA 2018.