ABC Data została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i w siedmiu innych krajach regionu: w Czechach, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Słowacji oraz na Węgrzech. Poprzez platformę ABC Data Cloud udostępniona zostanie pełna oferta produktów i usług chmurowych Alibaba Cloud – m.in. wirtualne serwery, hosting, backup, storage, rozwiązania sieciowe, IoT, Big Data czy AI.

Firma jest częścią grupy Alibaba, oferującą rozwiązania chmurowe. Działa od 2009 r. Według Gartnera należy do trzech największych na świecie dostawców usług IaaS. Ma ponad 2,3 mln klientów.

Firmy korzystające z oferty Alibaba Cloud będą miały dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim. Ich informacje będą przechowywane w centrum danych we Frankfurcie lub, w zależności od preferencji klienta, w dowolnym innym spośród 17 centrów danych na całym świecie. Resellerzy uzyskają wsparcie specjalistów z ABC Daty. Dostępne będą również dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania dla przedsiębiorstw, które chcą rozwijać swój biznes w Chinach oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

Według prognoz IDC w 2021 r. firmy i instytucje publiczne z Europy Środkowo-Wschodniej wydadzą na usługi chmury publicznej 2,54 mld dol. To ponad dwukrotnie więcej niż w 2017 r. (1,28 mld dol.).

ABC Data uruchomiła platformę e-commerce do udostępniania usług chmurowych ABC Data Cloud w połowie 2017 r.

„Nieustannie rozwijamy nasze portfolio, wzbogacając je o rozwiązania wiodących dostawców usług chmurowych” – przekonuje Ilona Weiss, prezes ABC Data. – „Jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczynamy współpracę z Alibaba Cloud i będziemy oferować technologie tego kluczowego dostawcy usług chmurowych za pośrednictwem naszych partnerów w Polsce i w krajach CEE. Liczymy, że coraz więcej polskich firm będzie decydować się na przeniesienie zasobów IT do chmury”.

„Alibaba Cloud chce stać się dostawcą pierwszego wyboru dla firm z tego regionu, niezależnie od ich wielkości. Dokonamy tego oferując im pełne portfolio naszych usług chmurowych i pomagając w rozwoju biznesu w Chinach i w Azji” – mówi Toni Cheng, dyrektor generalny Alibaba Cloud w regionie Niemiec i Europy Środkowo-Wschodniej.