Komputery dla graczy będą głównym czynnikiem wzrostu firmy w 2018 r. W końcu br. Acer zamierza osiągnąć pozycję światowego lidera tego rynku - zapowiedział na konferencji w Nowym Jorku szef korporacji, Jason Chen (według Digitimes). Obecnie Acer na drugim miejscu, za Dellem.

Jak podał CEO, w I kw. br. sprzedaż gamingowych PC tajwańskiej firmy zwiększyła się o 94 proc. rok do roku, a w kwietniu br. nawet więcej. Ujawnił, że sprzęt dla graczy odpowiada obecnie już za 14-16 proc. przychodów Acera (wobec ponad 10 proc. w III kw. ub.r.) oraz 17-19 proc. marży brutto. Udział ten ma systematycznie rosnąć.

Niedawno szef grupy oznajmił przejście do kolejnego etapu transformacji firmy. Acer zamierza uniezależnić się od rynku tradycyjnych PC i inwestować połowę zysków w "nowe biznesy", takie jak chmura, sztuczna inteligencja, Big Data. Do zasadniczej zmiany struktury biznesu jest jednak daleko - ponad 90 proc. obrotów producent osiąga ze sprzedaży sprzętu. W 2017 r. Acer wyszedł na plus po stracie w 2016 r.