Acronis udostępnił nową wersję oprogramowania do ochrony zasobów konsumenckich - True Image 2017, wraz z technologią Acronis Active Protection – do wykrywania ataków typu RansomWare w czasie rzeczywistym. Rozwiązania ponadto umożliwia autentykację łańcucha danych metodą Blockchain (funkcje certyfikacji dowolnego tekstu lub dokumentu wraz ze zmianami w odniesieniu do oryginału) i zabezpiecza dokumenty podpisywane cyfrowo. Dotychczas, jak zapewnia producent, taki poziom ochrony był dostępny tylko w rozwiązaniach korporacyjnych. RansomeWare, czyli złośliwe programy uniemożliwiające użytkownikowi dostęp do danych i wymuszające okup za zdjęcie blokady, należą obecnie do najbardziej rozpowszechnionych cyberzagrożeń.

Acronis zapewnia, że nowy True Image jest najszybszym i najbardziej kompletnym rozwiązaniem do backupu urządzeń konsumenckich. Chroni systemy Windows, Mac, iOS oraz urządzenia mobilne z systemem Android, umożliwia odzyskanie konta na Facebooku. Oprogramowanie wykorzystuje szyfrowanie AES 256. 

„Współczesne zagrożenia cybernetyczne zmieniają sposób w jaki ludzie i organizacje podchodzą do zagadnień ochrony danych krytycznych, wymagając jednocześnie szybkiej reakcji i adaptacji do nowo powstających zagrożeń” - komentuje Phil Goodwin, dyrektor ds. badań nad ochroną, dostępnością i odzyskiwaniem danych w IDC. 

Acronis True Image 2017 jest dostępny w opcji Premium Subscription. Można wykupić nową wersję lub upgrade (dostępny jedynie dla obecnych klientów Acronis).