Program zostanie zrealizowany pod warunkiem wypełnienia celów strategicznych firmy na lata 2011 - 2013. Pula dostępnych akcji wynosi 800 tys. szt. Pochodzi od większościowych akcjonariuszy. Największymi udziałowcami Actionu są prezes Piotr Bieliński (ma 4,29 mln akcji, czyli 24,55 proc. kapitału) i Olgierd Matyka (21,32 proc.).

- Chcieliśmy umożliwić najlepszym pracownikom partycypowanie w zysku poprzez dołączenie do prestiżowego grona akcjonariuszy Action. Szukaliśmy rozwiązania, które jest nie tylko atrakcyjne dla uczestników programu, lecz także dla spółki - nie obciąża wyników i nie rozwadnia kapitału - wyjaśnia Piotr Bieliński.

Pula akcji dostępnych w ramach programu jest dzielona w równych transzach przez 3 lata. Można się na nie zapisywać na dwóch sesjach w roku: lipcowej i wrześniowej. Jak na razie do programu przystąpiło 12 osób ze ścisłego kierownictwa Actionu.

W dniach 20 i 23 lipca prezes Piotr Bieliński sprzedał ponad 100 tys. akcji po 16 zł za sztukę. Kupili je: osoba z zarządu firmy oraz prokurent. W dniu 27 lipca na zakończenie notowań na warszawskiej giełdzie za papiery Actionu płacono 20,33 zł.