Rada nadzorcza Actionu z dniem 12 października odwołała z zarządu wiceprezesa Edwarda Wojtysiaka. Ze spółką jest on związany od 2004 r., a w 2008 r. wszedł do zarządu. Edward Wojtysiak, jak informuje Action, nadal będzie współpracował ze spółką w obszarze przetargów. Zajmował się tą działką jako wiceprezes. Uczestniczył również w tworzeniu działów sprzedaży korporacyjnej, produkcji komputerów marki własnej, badań i rozwoju oraz produkcji serwerów.

"W firmie od ponad roku trwa sanacja, w ramach której zmienia się model biznesu spółki, a to wpływa na modyfikację struktury organizacji." - wyjaśnia Action w komunikacie.

Od 12 października br. zarząd Actionu jest dwuosobowy. Na czele spółki pozostaje prezes Piotr Bieliński, a Sławomir Harazin jest wiceprezesem.

"Wieloletnie doświadczenie i świetna znajomość segmentu przetargów to unikatowy know-how Edwarda, który w Action bardzo cenimy. Nie bez znaczenia są też sukcesy, które od 2004 roku odnosił dla naszej organizacji. To właśnie Edwardowi zawdzięczamy wygrany kontrakt na dostawę serwerów marki własnej Action (Actina Solar) do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych w Genewie (CERN). Dlatego chciałbym mu za to wszystko jeszcze raz podziękować i życzyć kolejnych wybitnych osiągnięć – mówi Piotr Bieliński, prezes Actionu.