Z dniem 1 lipca Platforma Zarządzania Mobilnością Przedsiębiorstw AirWatch w chmurze została udostępniona w cenniku VMware dla ponad 75 tys. partnerów na całym świecie. W skład platformy wchodzi zarządzanie urządzeniami (MDM), pocztą elektroniczną, treścią i przeglądarką. W późniejszym terminie partnerzy VMware będą mogli sprzedawać rozwiązania AirWatch w ofercie on-premise, jak również usługi. 

Partnerzy VMware, którzy nie są zarejestrowani w programie AirWatch będą musieli ukończyć czterogodzinne szkolenie online i zdać egzamin, aby uzyskać dostęp do SKU. Szkolenie zostanie zaliczone do kwalifikacji VMware Solution Competency. Z kolei po ukończeniu kursu sprzedażowego AirWatch, resellerzy i integratorzy uzyskają dostęp do portalu partnerskiego. 

Obecni partnerzy AirWatch mogą również dołączyć do sieci VMware Partner Network. Natomiast partnerzy, którzy uczestniczą w programach obu firm, mogą tak jak dotychczas kupować z AirWatch albo bezpośrednio z pomocą SKU poprzez autoryzowanych dystrybutorów VMware.