Panasonic rozpoczął współpracę ze ScanSource’m na rynku europejskim. Jednocześnie uruchomił program sprzedaży o nazwie Edge, obejmujący terminale mobilne. Ma on pomóc VAD-om w promowaniu i sprzedaży tabletów typu handheld (są to urządzenia 3 w 1, których można używać także jak smartfon, czytnik kodów, urządzenie gromadzące dane itp.). Dystrybutorzy, którzy spełnią kryteria kwalifikacji do programu, otrzymają wsparcie marketingowe i techniczne producenta, a także pomoc w sprzedaży urządzeń.

Panasonic liczy na to, że ScanSource w połączeniu z niezależnymi dostawcami oprogramowania, współpracującymi z producentem, będzie w stanie dostarczyć wyspecjalizowane rozwiązania użytkownikom każdego sektora. Oferta łączy sprzęt, aplikacje i wsparcie.

Według producenta obecnie blisko 1/3 jego wzmocnionych urządzeń stanowią handheldy. Firma chce umocnić się na tym rynku. Według VDC Research w 2016 r. Panasonic zwiększył sprzedaż handheldów o 176 proc. Urządzenia są przeznaczone głównie dla firm logistycznych i produkcyjnych.