W dniach 13-19 marca na Allegro będzie wprowadzany jeden abonament dla wszystkich w cenie 9,90 zł za 30 dni. Zostaną połączone usługi abonament sklepowy oraz abonament menedżera sprzedaży.

Allegro zapowiada udostępnienie sprzedającym większej liczby opcji, dostępnych dotąd np. tylko w Strefie Marek, jak serie produktowe, banery na liście ofert, tagi.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Ponadto sprzedający z kontem Firma będą musieli stopniowo wdrażać standardy nowego opisu przedmiotów w ofertach. Zmiany mają na celu dostosowanie serwisu do użytkowników mobilnych. Według Allegro to już większość internautów korzystających z platformy sprzedażowej.

Od 28 lutego minimum 1 proc. aktywnych ofert na kontach firmowych powinno spełniać standardy nowego opisu. Ten odsetek będzie stopniowo zwiększany zgodnie z harmonogramem: od 14 marca - 3 proc., 28 marca - 7 proc., 11 kwietnia - 15 proc.

Od 25 kwietnia przedsiębiorcy będą musieli wystawiać każdą nową ofertę z nowym opisem. Edytor starego opisu HTML zostanie wyłączony.

Nowe opisy mają precyzyjniej prezentować ofertę. Według danych Allegro ponad jedna trzecia użytkowników oczekuje więcej istotnych danych.

Więcej informacji na temat nowych opisów znajdziecie tutaj.

Wprowadzono nową listę ofert w menedżerze sprzedaży.

To kolejna ze zmian na Allegro w ostatnim czasie, a nadchodzą kolejne.

Od 11 kwietnia sprzedający będą mieli obowiązek udzielenia odpowiedzi w dyskusjach w ciągu 24 godz. (z wyłączeniem dni wolnych od pracy). Wymóg zostanie wprowadzony do regulaminu Allegro:

"Sprzedający jest zobowiązany do wyjaśnienia prawidłowości wykonania umowy zawartej pomiędzy nim a Kupującym. Sprzedający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi i złożenia wyczerpujących wyjaśnień w dyskusji w ciągu 24 godzin od skierowania zarzutów przez kupującego, z zastrzeżeniem, że czas ten nie biegnie w soboty, niedziele i pozostałe dni ustawowo wolne od pracy." (nowy artykuł 10.2).

Kilka tygodni temu Allegro ostrzegło sprzedawców przed finalizowaniem transakcji poza serwisem. Zapowiedziało sankcje i kontrolę korespondencji.