Allegro.pl zapowiedziało zmiany w polityce ochrony prywatności. Przekonuje, że mają na celu poprawę bezpieczeństwa sprzedających i kupujących. 

Otóż serwis ostrzega, że "może udostępniać dane osobowe użytkowników organom publicznym wspierającym Allegro w walce z oszustwami i nadużyciami na Allegro, w tym w związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi możliwych naruszeń prawa lub zwalczaniem innych ewentualnych naruszeń regulaminu Allegro." Stosowny zapis w regulaminie zostanie dodany 3 lipca br.

Doprecyzowano również zapisy dotyczące współpracy platformy sprzedażowej z podmiotami trzecimi (np. dostawcami usług przechowywania danych albo analitycznych). Według Allegro współpraca taka obejmuje zbieranie i przetwarzanie informacji w celu personalizowania reklam, a także wybór reklam, ich dostarczanie i raportowanie.

Wśród innych zapowiedzianych zmian jest m.in. liberalizacja zasad dotyczących opisu produktu. Od 3 lipca w kategorii “Opis” będzie można umieszczać dodatkowe informacje także o innych przedmiotach z oferty sprzedającego (obecnie wolno tylko opisać wyłącznie wystawiany produkt). Jednak nie wolno przesadzić z promocją całego asortymentu - taki opis może być tylko dodatkiem, a nie zajmować większość charakterystyki oferty.