Od 1 lutego prowizja od sprzedaży w kategorii smartfony i telefony komórkowe wzrośnie z 4 proc. do 4,5 proc. - poinformowało Allegro. To część podwyżek obejmujących również niektóre inne kategorie (jak motoryzacja, narzędzia). Dla wszystkich zwiększono opłaty za opcję ceny minimalnej w licytacjach z 5 proc. do 10 proc.

Allegro kolejny raz w ostatnim czasie podnosi prowizje. W końcu ub.r. poszła w górę prowizja dodatkowa od sprzedaży w wyróżnionych ofertach z 25 proc. do 40 proc.

Od 1 lutego zmienią się także zapisy regulaminu Allegro. Pojawi się nowy warunek w kwalifikacjach do programu Super Sprzedawca. Aby uzyskać i utrzymać tytuł Super Sprzedawcy, konieczne będzie uzupełnianie minimum 50 proc. numerów przesyłek dla transakcji z ostatnich 30 dni.

Zmienią się także zasady dotyczące sposobu rozwiązania umowy z Allegro. Obecnie następuje ono po upływie 30 dni od daty zakończenia ofert, udziału w licytacji lub skorzystania z opcji kup teraz, pod warunkiem uregulowania należności za usługi świadczone przez Allegro. Od 1 lutego rozwiązanie umowy będzie następować 60 dni od momentu jej wypowiedzenia. W czasie 7 dni od wypowiedzenia wszystkie oferty wystawione na koncie Allegro zostaną usunięte.

W ub.r. Allegro zapowiedziało zmianę układu listy ofert, która obejmie na początek m.in. smartfony i telefony komórkowe. Różne oferty zostaną zgrupowane i powiązane z jednym produktem. Mechanizm zasugeruje najlepszą propozycję dla klienta. Listy będą stopniowo personalizowane. Ma to ułatwić klientom znalezienie odpowiedniego produktu.