Beyond.pl tak wyjaśnia przyczyny zakończenia współpracy z Allegro:

–  Nasze strategie i oczekiwania rozminęły się. Wypowiedzieliśmy umowę z czysto biznesowych powodów – mówi współzałożyciel i prezes Beyond.pl, Michał Grzybkowski.  W branży IT siedem lat to epoka i dzisiaj znajdujemy się w zupełnie innym miejscu. Inne są technologie i oczekiwania klientów. – tłumaczy szef firmy. Według Beyond.pl migracja Allegro z centrum danych będzie niezauważalna dla użytkowników serwisów grupy. 

Allegro zawarło umowę z Taleksem na 4 lata, do 31 grudnia 2018 r., z możliwością jej przedłużenia na czas nieokreślony. Kontrakt obejmuje usługi kolokacji w ośrodku przetwarzania danych poznańskiej firmy wraz z outsourcingiem IT. Szacunkowa wartość umowy wynosi 12,4 mln zł netto, natomiast rzeczywista wartość kontraktu jest uzależniona od liczby urządzeń Allegro kolokowanych w data center oraz od ilości i zakresu świadczonych usług. Umowa przewiduje kary w wysokości do 3 mln zł. 

Beyond.pl poinformowało, że pod koniec 2015 r. uruchamia kolejne centrum danych, o efektywności energetycznej PUE 1,1. Będzie to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, o łącznej powierzchni ponad 6 tys. m kw., co stanowi ok. 10 proc. całej polskiej oferty rynkowej. Pierwszy etap inwestycji ma kosztować ponad 100 mln zł. Beyond.pl przekonuje, że pod względem technicznym ośrodek można porównywać do centrów Google’a, Facebooka, czy innowacyjnego centrum danych SwitchNap w Las Vegas.