Allegro zaprezentowało trendy w elektronice, jak zapewnia, "wynikające z naszej obserwacji wyszukiwań i zakupów na Allegro".

Jak podaje serwis e-commerce, w 2018 r. znacznie zyskały na popularności laptopy Apple'a – odnotowano wzrost o ok. 20 proc. w porównaniu z 2017 r.

Allegro utrzymuje, że w br. karty graficzne mogą mieć wzięcie w okresie świątecznych zakupów, z racji wprowadzenia nowych GPU. Pozostałe popularne od lat prezenty według serwisu pozostaną bez zmian: pamięci zewnętrzne i domowe drukarki atramentowe ze skanerem.

Wśród konsol Allegro wskazuje na zainteresowanie zestawami z grą Fifa. Maleje natomiast popyt na konsole przenośne.

Według badania przeprowadzonego przez Allegro i Mobile Institute 21 proc. pytanych zamierza kupić prezent świąteczny z kategorii elektronika/AGD. To trzecie miejsce na liście najpopularniejszych podarków (po perfumach i kosmetykach).

Respondenci pytani o produkty, które chcieliby dostać na święta, spośród sprzętu elektronicznego wymieniali najczęściej na smartfona (18 proc.), inteligentny zegarek (14 proc.) i tablet (14 proc.).

Na zainteresowanie sprzętem mobilnym wskazują też odpowiedzi na pytanie dotyczące przedmiotów, które badani zamierzają kupić dziecku pod choinkę. Otóż 10 proc. deklaruje zakup smartfona, 8 proc. - tabletu, a 6 proc. - inteligentnego zegarka. Nie są to jednak najpopularniejsze prezenty w br. (koniec pierwszej, początek drugiej dziesiątki na liście preferencji zakupowych).