Allegro zapowiedziało zmiany dla sprzedających, które wejdą w życie w marcu i kwietniu br.

Zostanie m.in. uproszczone wystawianie ofert z produktami sprzedawanymi drogą elektroniczną, w tym licencji na oprogramowanie i gier online. Miniaturki w ofertach będą mogły zawierać elementy tekstowe, z wyjątkiem danych kontaktowych i prowadzących do zakupów poza Allegro. Dzięki temu kupujący ma łatwiej zorientować się, co jest przedmiotem sprzedaży.


Cięcie prowizji na Allegro Lokalnie

Na Allegro Lokalnie, w serwisie przeznaczonym dla klientów indywidualnych (po tym, jak zdecydowano, że na Allegro.pl mogą handlować wyłącznie profesjonalni sprzedawcy) zostanie obniżona opłata za sprzedaż elektroniki - z 10 proc. do 4,9 proc. Na Allegro Lokalnie przedsiębiorcy, tzn. posiadacze kont firmowych, nie mogą sprzedawać. Obecnie trwa okres przejściowy związany z uruchomieniem Allegro Lokalnie. Indywidualni oferenci ostatecznie znikną z Allegro.pl do końca czerwca br.

 

Korespondencja w jednym miejscu

Zapowiedziano również szereg innych ułatwień dla sprzedawców. M.in. od marca cała korespondencja prowadzona w ramach Allegro.pl będzie dostępna w Centrum wiadomości. Znajdą się tam np. wątki rozpoczęte przez formularz Pytanie do sprzedającego i wszystkie maile z domeny allegromail.pl. Także kupujący znajdą całą korespondencję w Centrum wiadomości, które będzie dostępne także w aplikacji mobilnej.

Od 27 kwietnia sprzedający będą mogli regulować opłaty za usługi Allegro za pośrednictwem usługi Przelewy24 - szybkim przelewem oraz BLIKiem. Obecnie opłacanie rachunków możliwe jest tylko przez PayU.

Dwukrotnie zostanie zwiększona liczba monet za zakupy u Super Sprzedawców przez aplikację mobilną. Według Allegro obecnie ok. 70 proc. ruchu pochodzi z kanału mobilnego.