ALSO Holding powołało starszego wiceprezesa ds. fuzji i przejęć. Został nim Laurent Mitais, dotychczasowy dyrektor zarządzający ALSO we Francji. Nową funkcję objął 1 lutego br. Będzie prowadził projekty M&A w ramach grupy - od wstępnych negocjacji po integrację.

Mitais dołączył do ALSO w 2017 r. Wcześniej pracował przez 3 lata jako zastępca dyrektora generalnego w Sidetrade, a przez 14 lat był dyrektorem administracyjnym i finansowym lokalnego oddziału Epsona.

 

Od resellera do ALSO

Holding wprowadził również znaczące zmiany w swojej francuskiej spółce. Ich celem, jak deklaruje, jest zacieśnienie współpracy z resellerami.

Dyrektorem zarządzającym w tym kraju został Guillaume du Roure, wcześniej szef spółki zależnej ALSO LAFI.

Dyrektor będzie podlegał bezpośrednio ALSO Holding. Centrala grupy wyjaśnia, że w ten sposób wzmocnione zostaną relacje między lokalnym oddziałem a holdingiem z jednej strony, a partnerami i resellerami z drugiej. Liczy na wieloletnie doświadczenie Guillaume du Roure - wcześniej zarządzał resellerem ICT, czyli spółką LAFI, a tym samym jak stwierdzono na wiedzę "z pierwszej ręki" na temat wyzwań stojących przed branżą.

Z kolei ALSO LAFI pod nowym kierownictwem ma skoncentrować się na innowacyjnych rozwiązaniach, z obszaru Internetu rzeczy, usługowego IT i druku 3D.

"Dla nas Francja jest ważnym rynkiem, na którym chcemy rozwijać się w sposób zrównoważony dzięki usługom ICT w nadchodzących latach, dlatego przekształcamy naszą organizację" - komentuje Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding. Zapewnia, że zamierza rozszerzać działalność biznesową we współpracy z resellerami.