ALSO Holding przejął słoweńskiego dystrybutora DISS oraz jego spółki zależne: VAD i Marmis. Wstępną umowę w tej sprawie zawarto w lipcu br. W związku z zakupem ALSO ogłosiło, że zostało liderem rynku w Słowenii.

Przy okazji przejęcia ALSO podkreśla swój cel: w każdym kraju, w którym działa, dąży do umocnienia lub osiągnięcia pierwszej albo drugiej pozycji na lokalnym rynku.

"Dzięki przejęciu DISS uczyniliśmy kolejny postęp w realizacji strategii wzrostu w Europie" - komentuje Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding.

Celem finansowym ALSO w średnim terminie jest osiągnięcie poziomu 10 - 14 mld euro rocznych przychodów oraz marża EBIDTA na poziomie 2,1 - 2,6 proc. W 2017 r. przychody holdingu wyniosły 8,9 mld euro.

DISS działa od 1998 r. W 2017 r. wypracował 81 mln euro obrotów, zatrudnia ok. 70 osób. Ma w ofercie m.in. produkty HP i HPE. Spółka zależna VAD specjalizuje się w ofercie Dell EMC, a Marmis - w oprogramowaniu IBM do kontroli procesów bezpieczeństwa i biznesowych. Tym samym ALSO pozyskało zasoby i know-how w obszarze centrów danych, bezpieczeństwa i rozwiązań. Finansowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.