ALSO nawiązało partnerstwo z rosyjskim dystrybutorem Treolan. Należy on do grupy Lanit, która w 2017 r. wypracowała 2,4 mld dol. przychodów. Ma 2,9 tys. partnerów. Według ALSO jest to najszybciej rozwijający się dystrybutor IT w Rosji.

Partnerstwo obejmuje usługi PaaS oferowane poprzez platformę Cloud Marketplace i umożliwia rosyjskiej firmie zaoferowanie swoim klientom rozwiązań SaaS, IaaS oraz DaaS. Treolan zaczyna od programu CSP Microsoftu (Cloud Service Provider). Dzięki kontraktowi vendorzy obecni w chmurze ALSO zyskali dostęp do nowych regionów. Umowa z Treolan jest szóstą umową partnerską ALSO zawartą od 2015 r.

"To pierwszy krok w naszej współpracy z Treolan"- zapowiada Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding. Podkreśla, że rozwój oferty PaaS ma dla dystrybutora strategiczne znaczenie. Dzięki dostępnemu na całym świecie modelowi "Consumptional Business", jak go określa ALSO, firma zarządza już 2 mln stanowisk, a ma potencjalny dostęp do 10 mln.

CEO ALSO zapowiedział niedawno także rozwój e-commerce. Ten obszar ma nowego szefa.

Umowa w Rosji jest kolejnym w ostatnim czasie krokiem w rozwoju holdingu na wschodzie Europy. ALSO przejmie słoweńskiego dystrybutora DISS i jego spółki. Zajmie się także dystrybucją i serwisem HPE na Ukrainie, Białorusi i Litwie.