Vertiv (dawniej Emerson Network Power) ogłosił rozszerzenie współpracy z Alstorem. Nowy kontrakt wszedł w życie z początkiem maja. Ofertę dystrybutora poszerzono o rozwiązania z zakresu zasilania gwarantowanego, szaf rack i zarządzalnych listew PDU.

Firmy współpracują od 2003 r. Dotychczas Alstor był dystrybutorem rozwiązań zdalnego dostępu do infrastruktury IT marki Avocent (przełączniki KVM, serwery konsol i oprogramowanie zarządzające).

Dzięki nowemu kontraktowi VAD poszerzył portfolio infrastruktury dla serwerowni i centrów danych. Rozbudowa oferty jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie partnerów na kompleksowe rozwiązania jednego, sprawdzonego dostawcy – przekonuje Jarosław Kupiec, dyrektor ds. rozwoju Alstor (Secure Data Solutions) - "Nie bez znaczenia były także wyniki sprzedaży rozwiązań Avocent, które udało się uzyskać dzięki pomocy jaką otrzymujemy od zespołu wsparcia sprzedaży firmy Vertiv oraz dzięki współpracy z naszymi partnerami” – dodał.

„Ze względu na dynamiczny wzrost kanału partnerskiego potrzebowaliśmy wsparcia wykwalifikowanego zespołu. Załoga Alstor składa się z ekspertów w zakresie rozwiązań Vertiv, dlatego jest w stanie efektywnie obsługiwać polski rynek centrów danych. Jestem przekonany, że doświadczenie techniczne Alstor w połączeniu z zaangażowaniem i pasją zespołu są kluczowymi elementami naszego wspólnego sukcesu – podsumował Ireneusz Pacuła, dyrektor sprzedaży IT Channel w regionie Europy Wschodniej w Vertiv.