Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Ivona Software to gdyńska firma założona w 2001 r. Dostarcza syntetyzatory mowy o nazwie Ivona, które Amazon już stosuje w urządzeniach Kindle Fire (umożliwiają m.in. przekształcenie tekstu w głos). Ivona mówi 44 głosami w 17 językach. Dzięki niej Amazon może skuteczniej konkurować z produktami Apple’a, który stosuje syntezator mowy o nazwie Siri.
 
- Opracowana przez Ivona Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania – chwali polski produkt Dave Limp, wiceprezes Amazon Kindle. - Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów, pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie.

- Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie
– komentuje Łukasz Osowski, prezes i współzałożyciel Ivona Software.

Przejmując polską firmę Amazon prawdopodobnie zamierza powalczyć o lepszą pozycję w segmencie tabletów z wyższej półki, na której dominują Apple i Samsung. Pojawiły się także spekulacje, że Ivona przemówi w smartfonach Amazona, gdyby gigant wprowadził je do oferty (nie potwierdza tych planów). W każdym razie technologia rodem z Gdyni daje liderowi e-handlu większe możliwości rozwoju sprzętu i wejścia na nowe rynki.