Amazon potwierdził plany otwarcia nowego centrum logistyki e-commerce w Łodzi o powierzchni 40 tys. mkw. Ostatnio magazyny giganta handlu internetowego w Polsce rosną jak na grzyby po deszczu. Jesienią 2019 r. otwarto ośrodek w Pawlikowicach koło Łodzi. W 2020 r. ruszyło największe w kraju centrum logistyki e-commerce (210 tys. mkw) w Gliwicach.

Na początku roku odżyły spekulacje, że Amazon uruchomi wreszcie polski e-sklep, a przesyłkami zajmie się Poczta Polska, ale jak dotąd nie potwierdzono tych planów.

Amazon twierdzi, że nowa inwestycja w Łodzi jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi koncernu w całej Europie. Nowy ośrodek zatrudni ponad 100 osób.

Obecnie koncern ma w Polsce 8 centrów logistycznych, ośrodek R&D - Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i oddział AWS w Warszawie. Podaje, że od 2014 r. zainwestował w naszym kraju ponad 14 mld zł.

Amazon Fulfillment w 2019 r. osiągnął w Polsce 2,2 mld zł przychodów i 61 mln zł zysku netto. Polski oddział AWS EMEA wypracował w kraju w ub.r. 95,6 mln zł przychodów i 363 tys. zł zysku netto.