Andrzej Bugowski objął nowo utworzone stanowisko East Region Director IoT & Analytics. Dotychczas pełnił funkcję IBM Business Unit Managera. Jego obowiązki przejął Ireneusz Urbanek.

W nowej roli Andrzej Bugowski będzie ściśle współpracował z europejskim zespołem IoT i Analytics. Zajmie się regionalną strategią poszerzania działalności w tym obszarze o nowych dostawców i klientów oraz rozwojem sieci partnerów. Będzie dążył do tego, by we współpracy z partnerami zwiększać sprzedaż w Regionie Wschodnim w kolejnych latach.

Nowy dyrektor dołączy do istniejącego zespołu utworzonego w ramach centrum doskonałości Regionu Wschodniego, w którym są już Vlastimil Horak, odpowiedzialny za rozwiązania dla przedsiębiorstw oraz klienckie Dell EMC, oraz Martin Madar, odpowiedzialny za biznes Microsoftu.

Andrzej Bugowski nadal będzie podlegał bezpośrednio Mariuszowi Ziółkowskiemu, który jest Country General Managerem Tech Data Polska oraz TD AS Poland.

W zakresie rozwoju nowego biznesu jego przełożonymi i mentorami będą natomiast Judith Schreibmayer, wiceprezes na Region Wschodni oraz Craig Smith, wiceprezes odpowiedzialny za IoT i analitykę w Tech Dacie.

Andrzej Bugowski dołączył do Tech Daty w 2017 r., wraz z finalizacją przejęcia przez międzynarodowego dystrybutora Avnet Technology Solutions. W zespole Avnet TS pracował od 2006 r. Początkowo jako Professional Services Manager tworzył strategię usług w Polsce. Pięć lat później awansował na stanowisko IBM Sales Managera odpowiedzialnego za biznes IBM, a w 2013 r. uzyskał kolejny awans, na stanowisko IBM Business Unit Managera.

Andrzej Bugowski jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.