Andrzej Bugowski odchodzi z Tech Daty. Ostatnio od 2018 r. był dyrektorem odpowiedzialnym za obszar internetu rzeczy i analityki w Regionie Wschodnim (East Region Director IoT & Analytics). Wdrażał regionalną strategię poszerzania działalności dystrybutora w tym obszarze o nowych dostawców i klientów, zajmował się rozwojem sieci partnerskiej. 

Andrzej Bugowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Przez wiele lat w różnych firmach i rolach zajmował się współpracą z IBM oraz współpracą z partnerami i budową kanału sprzedaży.

Wcześniej pełnił w Tech Dacie funkcję IBM Business Unit Managera. Dołączył do zespołu dystrybutora w 2017 r. wraz z przejęciem Avnet Technology Solutions. W Avnecie Andrzej Bugowski pracował od 2006 r., awansując w zespole. Najpierw był Professional Services Managerem, budując strategię usług w Polsce, w 2011 r. został IBM Sales Managerem odpowiedzialnym za biznes IBM, a w 2013 r. uzyskał kolejną promocję, na stanowisko IBM Business Unit Managera.

Karierę w branży Andrzej Bugowski zaczynał w Bonair i Compareksie. Jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.