Zgodnie z umową HP ES Business Process Services przejmie dostarczanie znaczącej ilości usług Avaya Private Cloud Services (APCS). Cześć pracowników i wykonawców APCS przejdzie do HP ES (Enterprise Services). Usługi te zostaną zintegrowane z usługami HP ES w obszarach: mobilność i miejsce pracy (Mobility and Workplace), procesy biznesowe (Business Process Services), ekosystemy partnerskie obejmujące świadczenie prywatnych i hybrydowych usług UC w chmurze, a także rozwiązania centrów kontaktowych dla aktualnych i przyszłych klientów. Umowy sprzedaży, obsługa prawna kontraktów oraz opieka nad klientami pozostanie domeną Avayi. 

W ramach zapowiadanej na wiele lat współpracy HP i Avaya mają wspólnie opracować aplikacje na urządzenia mobilne, oprogramowanie, rozwiązania sieciowe dla systemów UC oraz CC. 

Według firm podpisanie kontraktu jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania w zakresie współpracy biznesowej jako usługi. HP ES będzie sprzedawać ofertę usługową (as-a-Service), zaś Avaya ma skorzystać dzięki większej skali biznesu i możliwości szybkiego dotarcia do klientów. Dla HP partnerstwo wpisuje się w strategię „nowego stylu w IT”. Rozwiązania HP Helion staną się częścią  oferty Avayi, wdrożoną w ramach globalnej infrastruktury HP.

- Przedsiębiorstwa coraz częściej szukają alternatywnych modeli wdrażania i zarządzania technologiami komunikacji i współpracy. Umowa z HP jest właściwą decyzją podjętą we właściwym momencie po to, aby szybko odpowiedzieć na potrzeby jednego z najszybciej rosnących obszarów na rynku - komentuje Pierre-Paul Allard, SVP Worldwide Sales oraz prezes Global Field Operations w Avayi.