Charakteryzuje się ono funkcją automatycznego druku dwustronnego. Drukuje z prędkością 18 stron na minutę w trybie monochromatycznym i w kolorze. Czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony wynosi 16 sekund. Według producenta model DCP-9020CDW wykorzystuje wysokowydajne, kolorowe tonery, pozwalające na wydrukowanie nawet 2200 stron w wysokiej jakości.

Model wyposażono jest w kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 9,3 cm, podajnik papieru na 250 arkuszy, funkcje skanowania do sieci (tylko Windows) oraz do serwera FTP. Producent uważa, że jego maszyna sprawdzi się w epoce rosnącego wykorzystania urządzeń mobilnych oraz rozwiązań chmurowych. Model pozwala drukować z i skanować do do takich miejsc w sieci jak Box, DropBox, Evernote, Facebook, Flickr, Google Dysk, Picasa i SkyDrive. DCP-9020CDW umożliwia też drukowanie z tabletów i smartfonów – za pośrednictwem usług Apple AirPrint, Google Cloud Print oraz aplikacji Brother iPrint&Scan. Pracuje zarówno w sieci przewodowej, jak i bezprzewodowej.

Urządzenie jest objęte 3-letnią gwarancją. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1450 zł. Znajduje się w ofercie dystrybutorów:  ABC Data, Action, For Ever, Megabajt, Tech Data.