Nowe drukarki, w których użytkownicy mogą samodzielnie uzupełniać tusz, to Pixma G1400, G2400 i G3400. Wyposażono je w system stałego zasilania w atrament, nazwany przez producenta Continuous Ink Supply System (CISS). W zestawie są buteleczki z atramentem, które według danych Canona pozwalają wydrukować do 7 tys. stron w kolorze i do 6 tys. w czerni i bieli.

Pixma G1400 to drukarka jednofunkcyjna, a G2400 i G3400 to urządzenia wielofunkcyjne. Mają funkcje drukowania, skanowania i kopiowania. Każdy z nowych modeli został wyposażony w głowicę drukującą Fine. Zastosowano także rozwiązanie, która blokuje dostęp powietrza do pojemników podających atrament, co ma zagwarantować niezawodne działanie podczas drukowania większych ilości dokumentów. Rozdzielczość druku wynosi 4800x1200 dpi. Krople atramentu mają wielkość 2 pl.

G3400 została wyposażona w Wi-Fi. Umożliwia drukowanie bezprzewodowe z komputerów, smartfonów, tabletów. Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Canon Print. Dzięki łączności z chmurą, dokumenty i zdjęcia można wysyłać z serwisów takich jak Instagram, Google Drive, Facebook, Dropbox i Flickr. G3400 jest zgodna z oprogramowaniem Canon Easy-PhotoPrint+, które na tablecie lub w przeglądarce pozwala edytować zdjęcia przed wydrukowaniem i stworzyć np. kalendarze czy kartki z życzeniami. Użytkownicy uzyskają dostęp do serwisu z szablonami do tworzenia kartek i wycinanek. 

Nowe urządzenia pojawią się w Polsce w I kw. 2016 r. Ceny nie są jeszcze znane. Gwarancja producenta wynosi 1 rok.