Check Point Software Technologies ogłosił przejęcie Protego, start upu specjalizującego się w bezpieczeństwie rozwiązań bezserwerowych. Zapewnia, że staje się pierwszym dostawcą zabezpieczeń w branży, który ma skonsolidowane rozwiązanie bezpieczeństwa do ochrony przetwarzania danych w chmurze (CWPP) i zarządzania stanem bezpieczeństwa (CSPM). Rozwiązania Protego zostaną zintegrowane z architekturą Infinity.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w IV kw. 2019 r., natomiast technologia zostanie zintegrowana z architekturą Infinity w I kw. 2020 r.

Dostawca twierdzi, że szybka adaptacja bezserwerowych technologii obliczeniowych stanowi wyzwanie dla bezpieczeństwa chmury i aplikacji. Przejście na natywne aplikacje w chmurze wiąże się z wieloma podatnościami i potencjalnymi błędnymi konfiguracjami, które wymagają rozszerzenia rozwiązania bezpieczeństwa w celu ochrony funkcji i kodu – utrzymuje Check Point.

Frank Rauch, dyrektor kanału sprzedaży Check Pointa, przekonuje, że technologia Protego będzie odpowiednia dla dostawców rozwiązań, którzy zainwestowali w rozwój aplikacji i migrację. Mają skorzystać również według niego partnerzy, zajmujący się usługami zarządzania chmurą, partnerzy centrów danych oraz specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie.

Pół roku temu Palo Alto Networks za 47 mln dol. kupiło PureSec, izraelski startup specjalizujący się w bezpieczeństwie rozwiązań bezserwerowych. Zatem jest ruch w interesie w tym segmencie.

Z kolei Check Point ostatnio poszerzył kompetencje w zakresie bezpieczeństwa Internetu rzeczy, kupując Cymplify. W ciągu niewiele ponad roku dostawca przejął już cztery firmy.