David Meads będzie odpowiadał za współpracę z partnerami Cisco w regionie EMEAR (Europa, Afryka, Bliski Wschód i Rosja). Obecnie jako wiceprezes zarządza strukturami koncernu na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nową posadę obejmie wraz z końcem roku finansowego (29 lipca br.). Jest związany z Cisco od 1996 r. i w minionych latach pełnił rozmaite funkcje kierownicze. Był m.in. dyrektorem w RPA.

W ub.r. doszło do zmiany na stanowisku szefa światowej organizacji partnerskiej Cisco. Po rezygnacji Wendy Bahr został nim Oliver Tuszik, wcześniej dyrektor koncernu w Niemczech.

Cisco generuje w kanale sprzedaży ok. 80 proc. przychodów w skali światowej. W związku z transformacją koncernu na firmę skoncentrowaną na rozwiązaniach - oprogramowaniu i usługach współpraca z partnerami zyskuje szczególne znaczenie. "Partnerzy to wyjątkowy wyróżnik, który pomaga klientom osiągać wyniki biznesowe" - przekonuje Cisco. Dodaje, że David Meads "będzie silnym i szanowanym głosem dla partnerów w zespole kierowniczym EMEAR."