Firma Cisco podpisała porozumienie z Interpolem, największą na świecie międzynarodową organizacją policji. Obie organizacje będą wymieniać się danymi i technologiami inteligentnego wykrywania zagrożeń. Jest to pierwszy krok w kierunku współpracy w zakresie przeciwdziałania cyberprzestępstwom.

Współpraca Cisco z IGCI (Interpol Global Complex for Innovation) w Singapurze, zarządzanym przez Globalne Centrum Interpolu ds. cyberprzestępczości, ma na celu opracowanie skoordynowanych mechanizmów efektywnej wymiany danych. Ma to nie tylko umożliwić szybkie wykrywanie zagrożeń w skali globalnej ale również przygotowanie podstaw do rozszerzenia współpracy w zakresie szkoleń pracowników i wymiany wiedzy dotyczącej cyberprzestępczości.

 – Wymiana informacji i doświadczeń między sektorami publicznym i prywatnym ma kluczowe znaczenie w walce z cyberprzestępczością. Żadne państwo czy organizacja nie jest w stanie samodzielnie sprostać takiemu wyzwaniu. Porozumienie Interpolu z Cisco daje nam, oraz służbom policyjnym ze 192 krajów należących do organizacji, dostęp do ważnych informacji o cyber-zagrożeniach, co ułatwia nie tylko wykrywanie ataków, ale również wcześniejsze przeciwdziałanie im – skomentował  porozumienie Noboru Nakatani, dyrektor IGCI.

Doświadczenia ze współpracy z Interpolem mają być również wykorzystywane przez Cisco do rozwoju technologii cyberbezpieczeństwa.