Citrix zatrudnił Krzysztofa Rachwalskiego na stanowisku Country Managera w Polsce. W nowej roli ma opracować i wdrożyć strategię sprzedaży. Celem jest przyspieszenie rozwoju i ekspansja firmy w Polsce. Nowy szef ma także stworzyć, jak to określa spółka, nowe ścieżki współpracy z kanałem partnerskim. Citrix w tym roku utworzył nowy region rynków wschodzących, który będzie koncentrował się na krajach o wysokim wzroście. Wśród nich jest Polska.

Nowy Country Manager ma wspierać Andy’ego MacDonald’a, regionalnego wiceprezesa Citrix na rynki wschodzące, odpowiadającego za wzrost sprzedaży i rozwój usług firmy w tym regionie.

Krzysztof Rachwalski będzie podlegał Vicky Rentzepi, dyrektor regionalnej odpowiedzialnej za Europę Wschodnią.

Krzysztof Rachwalski ma 19-letnie doświadczenie w branży IT, z czego ponad 6 lat przepracował w IBM (2002 – 2008). Odpowiadał za sprzedaż oprogramowania i rozwiązań w sektorze MŚP, przemyśle i sektorze finansowym. W 2008 r. dołączył do VMware, gdzie był odpowiedzialny za rozwój sprzedaży i zarządzanie relacjami z partnerami oraz klientami korporacyjnymi. Działał również jako niezależny doradca strategiczny.

Ostatnio przez blisko 6 lat (2011 – 2017) Krzysztof Rachwalski był związany z Veeam Software. Od 2014 r. kierował regionem Europy Wschodniej, gdzie zarządzał grupą ponad 2 tys. partnerów i 15 dystrybutorów, a także globalnymi partnerstwami strategicznymi w tym regionie. Ostatnio pracował jako niezależny konsultant.

Krzysztof Rachwalski to kolejny Polak w regionalnych strukturach Citriksa. W sierpniu br. Piotr Fąderski został dyrektorem ds. współpracy z partnerami na rynkach wschodzących, a do Citriksa dołączył w 2016 r. Wcześniej podobnie jak Krzysztof Rachwalski był związany z VMware w Polsce (2008 – 2016), ostatnio jako Country Manager.