Piotr Fąderski objął funkcję dyrektora Citrix Systems na region Europy Wschodniej, Adriatyk, Turcję i Izrael. Podległy mu obszar obejmuje Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Grecję, Cypr, kraje Półwyspu Bałkańskiego oraz Turcję i Izrael. Piotr Fąderski dołączył do Citriksa we wrześniu 2016 r., jako Senior Manager, odpowiedzialny za kanał partnerski na Szwajcarię, Austrię, Europę Wschodnią i Rosję.

Nowy szef regionu w Citriksie ma 15 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży oraz w strukturach odpowiedzialnych za współpracę z partnerami i rozwój biznesu. Przez 8 lat (2008 – 2016) był związany z VMware, pełniąc m.in. funkcje country managera w Polsce oraz menedżera organizacji partnerskiej w regionie Europy Wschodniej. Pracował także dla CA i HP.

Citrix poinformował także o mianowaniu Andy’ego MacDonalda wiceprezesem ds. rynków wschodzących. To nowe stanowisko i nowy obszar biznesowy w strukturze firmy, na który składają się: Rosja i kraje WNP, Europa Wschodnia (łącznie z Turcją, Izraelem oraz Europą Południowo-Wschodnią), Bliski Wschód i Afryka Północna oraz Afryka Subsaharyjska. Nowy wiceprezes ma odpowiadać za wzrost i rozwój sprzedaży usług na rynkach wschodzących, m.in. poprzez wspieranie partnerów.

Andy MacDonald przed dołączeniem do Citriksa, od 2008 r. piastował różne stanowiska kierownicze związane z rynkami wschodzącymi w Cisco w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ostatnio był wiceprezesem ds. sprzedaży dla globalnych dostawców usług na Bliski Wschód, Afrykę i Rosję.