W urządzeniach nowej serii Barracuda Firewall jest dostępna konsola WWW po polsku, która pozwala konfigurować i monitorować bezpieczeństwo sieci firmowej, bez względu na liczbę adresów IP. Filtr URL umożliwia określenie do jakich serwisów WWW i w jakich godzinach mogą mieć dostęp użytkownicy. Ochronę ruchu HTTP uzupełnia skaner antywirusowy, który razem z filtrem URL działa w chmurze.

Barracuda Firewall udostępnia klienta VPN dla urządzeń z systemami Windows, Mac oraz Linux. W wypadku połączeń VPN typu client-to-site można skorzystać z protokołu TINA, opracowanym przez producenta - w jednym tunelu VPN przesyłanych jest wiele transportów (odrębnych tuneli VPN). W przypadku przerwania jednego z transportów ruch automatycznie zostaje przełączony na drugi transport, a tunel pozostaje nieprzerwany.

Dostępne są także funkcje kształtowania ruchu, własny serwer DHCP, proxy dla HTTP oraz SIP. UTM-y pozwalają na pracę w klastrze HA w trybie Active-Passive, a dwa najmniejsze urządzenia mają wbudowany Access Point dla sieci Wi-Fi.

Ceny netto: od 1198 euro (5127 zł po kursie 4,28 zł za 1 euro).