Według szefa Dell Technologies korporacja jest liderem na 10 rynkach. Są to serwery, pamięci masowe, wirtualizacja, bezpieczeństwo, oprogramowanie chmurowe, infrastruktura chmury, definiowane programowo centra danych, infrastruktura konwergentna i hiperkonwergentna, a także platforma jako usługa (PaaS).

"Unikalna struktura pozwala nam być innowacyjnym tak jak start up, ale w globalnej skali. Dla was jesteśmy jednym partnerem, który może być numerem 1 we wszystkim." - przekonywał lider korporacji podczas konferencji Dell EMC World w Austin.

"Jeśli jakiś biznes nie jest numerem 1, sprzedajemy go." - oznajmił Michael Dell.

Podał przykład Dell Software (w tym Quest Software i SonicWALL) oraz działu usług biznesowych, które firma zbyła w tym roku.

Zapowiedział, że Dell będzie dążył do powrotu na pozycję numer 1 na rynku PC.  

"Już jesteśmy numerem 1, jeśli chodzi o przychody na rynku komputerów. To dla nas ważniejsze niż pozycja lidera w ujęciu ilościowym, ale również pod tym względem chcemy być na szczycie. Właściwie to nie takie trudne. Rośniemy szybciej niż inni. Sprzedajemy mniej urządzeń niż konkurencja, ale mamy wyższe przychody, a także zyski" - zapewnił Michael Dell.