Dell Technologies rozważa zakup reszty udziałów w Secureworks - twierdzi Bloomberg. Od 2011 r. kontroluje spółkę, a do wykupienia pozostało niecałe 14 proc. akcji. Cała firma jest warta na giełdzie ok. 1,4 mld dol.

Secureworks dostarcza zarządzane usługi bezpieczeństwa od 1999 r., ma 4,1 tys. klientów w ponad 50 krajach. Ostatnio doszło do zmian personalnych w spółce. Pozyskano nowego dyrektora globalnego kanału partnerskiego. Jest nim Maureen Perrelli, który ma zwiększyć zaangażowanie firmy we współpracę z partnerami. Powołano również nowego dyrektora finansowego.

Do zmian doszło wkrótce po zapowiedzi straty netto 36-37 mln dol. Secureworks w całym aktualnym roku finansowym (zakończy się w lutym 2020 r.), przy przychodach rzędu 549 - 551 mln dol. W III kw. finansowym spółka miała 7,9 mln straty wobec 3,7 mln dol. rok wcześniej i 141,3 mln dol. przychodów (+6,2 proc. r/r). Marża brutto wzrosła natomiast z 53,3 proc. do 56,4 proc.

CEO Michael R. Cote zapewnia, że przychody, marża, skorygowana EBITDA i przepływy pieniężne przekroczyły oczekiwania. Według niego firma nadal inwestuje w platformę analizy bezpieczeństwa i oferty oparte na SaaS.  

Wcześniej pojawiały się informacje, że Dell rozmawia na temat sprzedaży RSA, firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie cyfrowym, przejętej wraz z EMC w 2016 r. Według Bloomberga Dell miał liczyć na co najmniej 1 mld dol. z ewentualnej sprzedaży firmy.