Deloitte rozszerza współpracę z Google Cloud na terenie Polski i Europy Środkowej. Wspólna strategia przewiduje budowę rozwiązań chmurowych dla konkretnych branż i klientów, a także wspólne działania marketingowe i edukacyjne.

Deloitte zamierza w Polsce oferować usługi migracji, infrastruktury, bezpieczeństwa, analityki danych i marketingu oraz uczenia maszynowego, związaną z ofertą amerykańskiego giganta. W tych obszarach firma ma najwyższy status partnera Google Cloud – Premier Partner - informuje Jakub Garszyński, lider usług cloud w Deloitte Polska.

"Chcemy stać się najważniejszym partnerem Google Cloud w regionie Europy Środkowej. Wspólnie będziemy wykorzystywać modele operacyjne dla różnych sektorów" - deklaruje Jakub Garszyński.

Google Cloud jest jednym z najważniejszych globalnych partnerów technologicznych Deloitte. W regionie EMEA Deloitte ma już ponad 600 konsultantów i inżynierów w obszarze cloud. Teraz firma doradcza chce skupić się na rozwoju tych usług w Polsce i Europie Środkowej.

Amerykański koncern coraz silniej zaznacza swoją obecność na polskim rynku. We wrześniu br. ogłoszono strategiczne partnerstwo Google Cloud z Operatorem Chmury Krajowej oraz budowę regionalnego ośrodka infrastruktury w Warszawie. Google liczy na rozwój w segmencie przedsiębiorstw i organizacji w Polsce, które nadal w stosunkowo niewielkiej skali korzystają z płatnych usług chmury publicznej. Średnio sięga po nie 17,5 proc. podmiotów - według GUS.