Według firmy badawczej DiS wyniki sprzedaży spółek informatycznych w I półroczu br. dają spore podstawy do optymizmu. Rynek wzrósł o ponad 10 proc. (w cenach bieżących w złotych). Na plusie znalazły się wszystkie badane rynki branżowe. Rekordzistą rozwoju był sektor MSP. Szybko rosły segmenty: gier, Internetu i mediów, sektora publicznego oraz informatyki dla handlu. 

Zdaniem DiS z analiz trendów wieloletnich i kwartalnych oraz z dynamiki wartości nowo zawieranych kontraktów wynika, że cały 2011 rok oraz następne 2 lata powinny być okresem umiarkowanych wzrostów na poziomie nie przekraczającym 10 proc. Lepszy wynik będzie trudny do osiągnięcia ze względu niepewną sytuację międzynarodową i zmienność kursów walut. Dostawcy mogą liczyć na więcej zamówień nie tylko w małych i średnich firmach, lecz także w sektorze publicznym. Po dłuższej przerwie wzrośnie popyt ze strony dużych przedsiębiorstw. Dobrze powinny sprzedawać się także rozwiązania dla telekomunikacji oraz gry i multimedia.

Według DiS dane globalne wskazują, że najgorsze już minęło. W 2009 r. spadek dla branży IT wyniósł 2,8 proc., a w telekomunikacji – 3,3 proc. Rok 2010 był już o wiele lepszy, bo wartość branży IT wzrosła o 12,1 proc., a sprzedaż w branży telekomunikacyjnej spadła o 0,5 proc. 

Na świecie mimo kryzysu utrzymał się popyt na oprogramowanie (sprzedaż cały czas zwiększała się), stosunkowo najgorzej miał się segment półprzewodników. Nieprzerwanie rośnie rynek outsourcingu IT, choć od 3 lat tempo wzrostu spada. Najlepsze wyniki odnotowano w takich segmentach jak rozrywka i przetwarzanie danych związane z usługami finansowymi.