Rząd zmienił zasady przyznawania unijnego wsparcia w ramach kredytu technologicznego, który przedsiębiorcy mogą zaciągnąć na inwestycje technologiczne, tj. zakup i wdrożenie własnej lub nowej technologii i uruchomienie dzięki niej produkcji nowych lub ulepszonych towarów bądź powiększenia oferty usług. Wkład własny firmy wynosi co najmniej 25 proc. kosztów inwestycji finansowanych z kredytu, resztę mogą objąć unijne dotacje ze środków Funduszu Kredytu Technologicznego. Z funkcjonującego od roku programu skorzystała jak na razie garstka beneficjentów, ze względu na wyśrubowane kryteria przyznawania pomocy. W I poł. 2011 r. ma się to zmienić. M.in. wysokość premii technologicznej będzie naliczana od całości wydatków, a nie tylko od części finansowanej kredytem. Wsparcie może być wypłacane jednorazowo po zakończeniu inwestycji, a nie jak dotąd w ratach. Poszerzy się zakres wydatków objętych dotacjami, np. o zakup gruntów (dotychczas uwzględniano budynki).

Według ogólnych zasad kredyt może być przeznaczony na zakup, najem, dzierżawę lub leasing środków trwałych, rozbudowę, instalację i uruchomienie maszyn i urządzeń, rozbudowę nieruchomości, zakup lub leasing wartości niematerialnych i prawnych.

Całkowity budżet Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.3 na lata 2007-2013 wynosi 410 mln euro. Do wykorzystania pozostało jeszcze ok. 1 mld zł.