Xerox zapowiedział restrukturyzację biznesu. Właścicielem producenta rozwiązań drukujących stanie się nowa spółka holdingowa. Zmiana ma nastąpić w połowie 2019 r.

Firma przekonuje, że reorganizacja pozwoli korporacji na większą strategiczną, operacyjną i finansową elastyczność działania. Nie pociągnie za sobą zmian personalnych na stanowiskach kierowniczych. Na przekształcenie muszą zgodzić się jeszcze akcjonariusze i regulatorzy rynku.

Dzięki powołaniu holdingu można bardziej efektywnie podzielić jednostki biznesowe, chronić patenty i zmniejszyć podatki. Podobną restrukturyzację w 2015 r. przeprowadził Google, stając się częścią holdingu Alphabet.

W USA w ramach restrukturyzacji na początku br. Xerox zdecydował się na zamknięcie około połowy ze swoich oddziałów XBS (Xerox Business Solutions). Więcej zespołów sprzedażowych ma pracować zdalnie - według amerykańskiego CRN-a.

Xerox wypracował nową strategię, po tym, jak firma zrezygnowała z przejęcia przez japońską korporację Fujifilm. W ub.r. powołano nowy zarząd spółki.

W ramach strategii na najbliższe lata ogłoszonej w lutym br. Xerox zamierza wzmocnić swój core biznes. Planuje ponadto ekspansję w obszarze usług i oprogramowania oraz zwiększenie sprzedaży w sektorze MŚP.

Według planów korporacji zysk liczony na akcję powinien rosnąć co najmniej o 7 proc. rocznie w ciągu najbliższych 3 lat. Marża operacyjna ma zwiększyć się o ponad 200 punktów bazowych. Skumulowany cash flow ma przekroczyć 3 mld dol.