W ramach zmian Mateusz Gac prezes Lark Europe, wszedł do zarządu MIT. Dotychczas funkcję prezesa MIT pełniła Marta Szymańska.

Jak wyjaśnia Lark, zmiany to część restrukturyzacji związanej z wdrożeniem nowej strategii rozwoju grupy kapitałowej. Zakładają one rozszerzenie produkcji i sprzedaży sprzętu, jak również aplikacji na urządzenia mobilne. Lark Europe ma generować zasadniczą część zysków w grupie. MIT Mobile Internet Technology S.A. zmieni nazwę na Lark.pl S.A.

Lark podał, że w ub.r. sprzedał 200 tys. tabletów. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł według spółki 1,8 mln zł, z tego 90 proc. wypracowano na polskim rynku. Firma sprzedaje także w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech. W 2015 r. planuje wejść do Rumunii i krajów bałkańskich. Liczy zwłaszcza na rynek węgierski, gdzie według szacunków spółki sprzedaż może być porównywalna z tą osiąganą w Polsce. 

Lark rozważa przejęcie w najbliższym czasie dewelopera tworzącego aplikacje mobilne oraz uruchomienie własnego sklepu w Google Play. Ponadto tworzy własny dział badań i rozwoju. W jego ramach powstanie jednostka monitorująca jakość urządzeń, wprowadzanych do sprzedaży m.in. na polskim rynku.