McAfee rozważa połączenie z NortonLifeLock, czyli firmą, która obejmuje dawny biznes konsumencki Symanteca - twierdzi The Wall Street Journal. Kombinacja biznesów pozwoliłaby dotrzeć do różnych nabywców. Na razie jednak trudno powiedzieć, czy strony dojdą do porozumienia. Nie należy się tego spodziewać przed końcem roku - twierdzi WSJ.

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że segmentem konsumenckim Symanteca są zainteresowane fundusze Permira i Advent International. Miały wyłożyć na ten biznes 16,4 mld dol. McAfee dołącza więc do innych chętnych na NortonLifeLock. Dostawca nie komentuje tej informacji.

Po zakupie działu enterprise Symanteca przez Broadcom za 10,7 mld dol., NortonLifeLock rozpoczął samodzielny byt w listopadzie br. Na początek zapowiedziano transformację. Połowa z 12 dyrektorów firmy odchodzi z końcem br.

McAfee jest kontrolowane przez fundusz TPG, który w 2017 r. odkupił większość udziałów od Intela. Wówczas firmę wyceniono na 4,2 mld dol. (Intel zapłacił w 2010 r. 7,6 mld dol.). Tym samym McAfee usamodzielniło się od Intela, choć zachował on mniejszościowy udział.