Projektor ma układ optyczny 3LCD, wyświetla obraz Full HD o przekątnej do 332 cali (8,3 m). Współczynnik kontrastu wynosi 35 tys.:1, a jasność światła białego jak i barwnego to 2200 lumenów. Czas eksploatacji lampy według producenta wynosi 7,5 tys. godzin, czyli będzie ona działać nawet przez 11 lat. EH-TW5350 może wyświetlać obraz 3D. Jest opcja konwersji z 2D do 3D.

Maszyna ma funkcję korekcji poziomej i pionowej obrazu. Można nią sterować za pomocą dowolnego urządzenia z systemem Android dzięki aplikacji iProjection Smart. Filmy i inne treści można przesyłać bezprzewodowo bezpośrednio do projektora za pomocą funkcji Miracast, bez potrzeby podłączania komputera.

Producent przewiduje rozwój rynku projektorów do kina domowego m.in. dzięki temu, że blisko połowa polskich rodzin (46 proc. gospodarstw domowych według GUS) mieszka w domach jednorodzinnych, gdzie są zwykle dobre warunki do takiej rozrywki. Klienci będą zwracać uwagę na takie czynniki jak jakość projekcji, niskie koszty użytkowania, różne opcje komunikacji w urządzeniach.

Sugerowana cena detaliczna: 3439 zł.