Oprócz technologii WLAN przejęcie obejmie także dotychczasową bazę klientów oraz pracowników bezprzewodowego działu Zebry. Transakcja, która będzie w całości gotówkowa, ma być sfinalizowana w czwartym kwartale tego roku. Umowa połączy technologie WLAN firmy Zebra z przewodowymi i bezprzewodowymi rozwiązaniami Extreme, tworząc kompleksową ofertę sprzętowych i programowych komponentów sieciowych. 

Ed Meyercord, prezes i CEO Extreme Networks, stwierdził, że rynkowa specjalizacja Zebry w branżach handlowej, hotelarskiej czy transportowej będzie świetnym uzupełnieniem dla tych sektorów, w których działała dotąd jego firma. 

Z kolei Anders Gustafsson, CEO firmy Zebra Technologies, stwierdził w oświadczeniu m.in., że transakcja pozwoli firmie skupić się na dostarczaniu najlepszych rozwiązań typu Enterprise Asset Intelligence i poświęcić się obszarom, które generują największe wzrosty i są najbardziej zyskowne.Sprzedawane obecnie rozwiązania WLAN to część technologii Motorola Solutions, przejętych przez Zebrę w 2014 r. za 3,45 mld USD.

 „WLAN to najszybciej rosnący segment w branży sieciowej” – powiedział Ed Meyercord. – „Technologia WLAN Zebry i jej silna marka w handlu, transporcie i logistyce w połączeniu z naszymi rozwiązaniami przewodowymi i bezprzewodowymi tworzą w sumie gracza numer 3 w obszarze kampusowych sieci WLAN dla przedsiębiorstw”.

Pełne portfolio WLAN Zebry stanie się częścią istniejącej oferty bezprzewodowych produktów Extreme. Uzupełnią ją także rozwiązania bezpieczeństwa Zebry dla WLAN, w rodzaju WIPS (Wireless Intrusion Prevention System). Extreme przejmie także od Zebry rozwiązanie AirDefense Security and Compliance, które oferuje zaawansowane narzędzie bezprzewodowego monitoringu 24x7, wykrywające ataki sieciowe oraz luki w zabezpieczeniach i potrafiące natychmiast zrywać połączenie z wrogim urządzeniem.

Firma Extreme ma obecnie ponad 20 tys. klientów w ponad 80 krajach.