FireEye specjalizuje się w zatrzymywaniu ataków nowej generacji typu zero-day i APT, które potrafią ominąć tradycyjne zabezpieczenia i, według producenta, zagrażają 95 proc. sieci. Rozwiązanie FireEye uzupełnia zapory ogniowe oparte na sygnaturach, IPS-y, antywirusy i bramki, wzmacniając ich skuteczność w ochronie przed atakami przez WW i e-mail, a także przed zagrożeniami, które mają swoje źródła we współdzielonych plikach. Producent twierdzi, że  jego produkt jest jedynym na rynku zintegrowanym rozwiązaniem dla firm, które zatrzymuje ataki we wszystkich fazach ich cyklu, od exploitów do eksfiltracji.
Producent ma już za sobą realizację projektu pilotażowego u pierwszego klienta. W kolejce są następne 23 projekty. FireEye współpracuje z organizacjami z każdej branży i instytucjami.

Dla resellerów

FireEye sto procent swoich rozwiązań sprzedaje przez kanał partnerski. Producenta interesuje współpraca zarówno z resellerami, integratorami systemów jak i firmami integracyjnymi, które mają również rozbudowany wachlarz własnych usług. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej podpisał umowy z dwoma dystrybutorami – w Rumunii i w Polsce. U nas dystrybutorem FireEye został WorldIT.

Producent podjął już współpracę z pierwszymi sześcioma firmami integratorskimi.
Stanowisko dyrektora generalnego FireEye odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej objął Robert Żelazo (przez ostatnie sześć lat był dyrektorem regionalnym McAfee).
Za kanał partnerski odpowiada Mirosław Szymczak (wieloletni pracownik Cisco Systems, przez ostatnie 3 lata na stanowisku dyrektora do spraw współpracy z partnerami). Jego głównym zadaniem jest rozbudowa kanału partnerskiego. FireEye będzie się koncentrował nad pracą z partnerami i przekazywaniem klientom wiedzy na temat zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa.
– Pozyskanie profesjonalnych i wyspecjalizowanych partnerów handlowych w Polsce i naszym regionie jest kluczowe dla odniesienia sukcesu na poszczególnych rynkach – powiedział Mirosław Szymczak.