Przychody z oprogramowania do bezpieczeństwa cyfrowego sięgną 27 mld dol. w 2023 r. - według PreciseSecurity.com. Średni wzrost wyniesie 2,5 proc. co roku w ciągu najbliższych 3 lat.

Dla porównania w ciągu 7 lat przychody zwiększyły się niemal o 40 proc., do 23,9 mld dol. w 2019 r.

W 2020 r. prognoza zakłada wynik na poziomie 25,1 mld dol. (+4,8 proc. r/r). Z tym że rynek w USA wchłonie aż 10,1 mld dol. z tej kwoty.

W liczbie 25,1 mld dol. antywirusy to nieco ponad 4 mld dol. i ta wartość w kolejnych latach będzie nieznacznie rosła - do 4,22 mld dol. w 2023 r. Nieco szybszy wzrost przewidywany jest na "inne zabezpieczenia" - z 21,1 do 22,8 mld dol. w 2023 r.

Dane obejmują oprogramowanie zarówno do ochrony pojedynczych urządzeń, jak i sieci - oprogramowanie antywirusowe, menedżery haseł, zabezpieczenia danych, ochronę przed włamaniami i wszelkie inne zabezpieczenia software'owe zarówno lokalne, jak i chmurowe.

Wzrost przychodów z IT security jest związany z rosnącą liczbą naruszeń bezpieczeństwa danych i cyberataków, a także z coraz większą świadomością ryzyka w przedsiębiorstwach i administracji. Do zainteresowania oprogramowaniem security IT przyczynia się także rozwój platform e-commerce, AI, internetu rzeczy i coraz większa ilość urządzeń połączonych w sieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: PreciseSecurity.com