HP rozszerzyło ogłoszony przed rokiem program wycofania i wymiany akumulatorów w niektórych laptopach i mobilnych stacjach roboczych. "Akumulatory te mogą się przegrzewać i stwarzać ryzyko pożaru i oparzeń u klientów" - poinformował producent.

Zagrożenie dotyczy kilkunastu modeli urządzeń serii HP ProBook, Envy, Pavillon, HP 11, HP x360 i ZBook, które były sprzedawane na całym świecie od grudnia 2015 r. do grudnia 2018 r. W sumie problem może dotyczyć ok. 150 tys. urządzeń - szacuje Mike Nash, chief technologist HP. Według niego baterie objęte programem może mieć ok. 3 proc. wskazanych modeli.

HP zaleca użytkownikom wskazanych urządzeń sprawdzenie z pomocą udostępnionej aplikacji, czy ich baterie obejmuje program wymiany i bezzwłocznie pobranie aktualizacji BIOS, co pozwoli na wprowadzenie akumulatorów w tryb bezpieczeństwa.  

Więcej informacji i listę urządzeń objętych programem można znaleźć tutaj.

To już kolejna akcja wymiany baterii w notebookach HP, które stwarzają ryzyko dla użytkowników. Poprzednie programy ogłaszano ostatnio w 2014 r. i 2017 r. Dotyczyły sprzętu produkowanego w okresie wrzesień 2010 - czerwiec 2012 oraz marzec 2013 - październik 2016.