Na czele polskiego oddziału Huawei stanął Tonny Bao. Objął funkcję dyrektora zarządzającego firmy w lutym br. W Huawei Polska odpowiada za zarządzanie i wyznaczanie strategii wszystkich trzech grup biznesowych firmy – Carrier, Enterprise i Consumer. Zapewnia, że dla Huawei Polska to ważny rynek z dużym potencjałem rozwoju. Nowy szef lokalnego oddziału liczy na znaczący, dwucyfrowy wzrost obrotów firmy w Polsce w tym roku. Zapewnia, że biznes grupy enterprise będzie prowadzony wyłącznie poprzez partnerów. Wśród znaczących sektorów wskazał m.in. banki, administrację, energetykę, firmy telekomunikacyjne. Do priorytetów rozwoju Huawei w Polsce należą także inwestycje w rozwój sieci 5G w ramach strategii przyjętej przez resort cyfryzacji.

Tonny Bao pracuje w Huawei od 2004 r. Zaczynał w centrali firmy w Chinach, a od 2008 r. pełni funkcje kierownicze w zagranicznych oddziałach korporacji.

Przed objęciem stanowiska w Polsce był dyrektorem zarządzającym w Grecji, a wcześniej wicedyrektorem Huawei na tym rynku. Do 2015 r. pracował jako wicedyrektor w Serbii, odpowiadał za pion sprzedaży. Funkcje zarządzające w lokalnych oddziałach Huawei pełnił także m.in. w Bułgarii i Macedonii.