Przychody grupy Huawei oferującej rozwiązania dla przedsiębiorstw wyniosły w 2015 r. 27,6 mld juanów, czyli ok. 4,25 mld dol. Stanowiło to 7 proc. obrotów całej korporacji.

Za dobrym wynikiem stoi przede wszystkim popyt na rozwiązania telekomunikacyjne. Duży wzrost odnotowano w sektorach bezpieczeństwa publicznego, finansów, transportu i energetycznym. Według producenta 76 proc. globalnych przychodów grupy pochodziło ze sprzedaży poprzez kanał partnerski. Huawei współpracuje z ponad 8 tys. partnerami.  
 
Jak podaje Huawei, w Polsce wzrost obrotów jest stabilny i wynosi z roku na rok 50 proc. Sprzedaż zwiększyła się głównie dzięki dużym zamówieniom w sektorze publicznym, jak modernizacja sieci WAN w PKP. Ponadto firma w zeszłym roku dostarczyła do Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego ponad 250 klastrów na potrzeby symulacji HPC. Największa polska inwestycja Huawei została sfinalizowana na początku 2016 roku. W Poznaniu zaprezentowano jeden z najmocniejszych polskich klastrów obliczeniowych Orzeł/Eagle. 

Przedstawiciele Huawei poinformowali o planach stworzenia trwałego ekosystemu, poprzez rozwój otwartych, elastycznych i bezpiecznych platform opartych na innowacyjnych technologiach. 

Wyniki grupy biznesowej zaprezentowano podczas konferencji Global Analyst Summit. Z wypowiedzi przedstawicieli firmy wynika, że Huawei w najbliższych latach będzie rozwijać rozwiązania wirtualnej rzeczywistości, Internet rzeczy (z własnym ekosystemem opartym o system Lite OS) oraz komunikację 5G, a zanim ta się rozpowszechni – łączność 4.5G (LTE Advanced). W przyszłym roku na rynku mają pojawić się smartfony pozwalające na pobieranie danych z prędkością 1 GB/s.