TE50 umożliwia przesyłanie prezentacji Full HD z komputerów znajdujących się w różnych miejscach. Uczestnicy wideokonferencji w danej lokalizacji mogą wybrać prezentację, którą chcą oglądać, niezależnie od decyzji pozostałych. Dane z komputera są udostępniane przez Wi-Fi albo przez sieć IP.

Urządzenie wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement). Ma funkcje rozpoznawania twarzy. Dzięki funkcji Multi-view obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo, równocześnie jednym strumieniem. Technologia SEC (Super Error Concealment) według producenta zapewnia wysoką jakość obrazu, nawet jeśli utrata pakietów sięga jednej piątej. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości urządzenia i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP pozwalają na przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Huawei TE50 jest kompatybilny ze standardem kompresji dźwięku AAC-LD z automatycznym kasowaniem echa (AEC) i redukcją szumów otoczenia (ANS). Terminal rozpoznaje komendy głosowe w różnych językach. Można go automatycznie skonfigurować przy użyciu dysku USB. Wysyłanie prezentacji z laptopa do rzutnika jest możliwe także wtedy, kiedy TE50 jest wyłączony, poprzez wspólny kabel VGA.

Nowy system Huawei jest zintegrowany z Microsoft Lync2010 i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

Cena Huawei TE50 jest uzależniona od wersji/konfiguracji i wynosi powyżej 10 tys. dol. netto.